kontakt

Wentylatory

Iguana » Oferta Wentylacja » Wentylatory

Zadaniem wentylatorów jest odprowadzanie powietrza zgromadzonego wewnątrz pomieszczenia na zewnątrz budynków. Ich rolą jest przede wszystkim filtrowanie zużytego, zanieczyszczonego powietrza i skuteczne poprawianie jego jakości. Dzięki tego rodzaju urządzeniu mieszkanie, biuro czy innego typu lokal jest wolny od kurzu i innych niekorzystnych mikroskładników, jakie gromadzą się w otoczeniu.

PODZIAŁ WENTYLATORÓW POD WZGLĘDEM BUDOWY I ZASTOSOWANIA:
Wentylatory Dachowe

Biorąc pod uwagę położenie wentylatorów, wyciągają zużyte powietrze z kanału wentylacyjnego, ale też w sposób naturalny poprzez wykorzystanie na przykład wiatru pobudzają cały system wentylacyjny do bardziej efektywnej pracy.

Wentylatory Kanałowe

Sprzęt tego rodzaju montowany jest wewnątrz kanału wentylacyjnego a jego główną zaletą jest możliwość regulacji jego pracy (można go włączać i wyłączać bez zmiany wydajności płynącego powietrza). Wentylatory kanałowe cechuje też ogromna wydajność. Udowodniono, że przez nieodpowiednio dobraną bądź niesprawnie działającą wentylację może uciekać nawet 50% generowanego ciepła wewnątrz budynku. Chcąc więc zaoszczędzić na ogrzewaniu bądź nie ponosić ogromnych kosztów z nim związanych warto zainwestować w wentylator kanałowy idealnie dopasowany do struktury i warunków panujących w pomieszczeniach.

W

Wentylatory Kuchenne

Efektywny odciąg oparów znad okapów kuchennych w tzw. małych obiektach gastronomicznych. Instalacja wentylacyjna musi być wyposażona w stosowne filtry / separatory tłuszczu, które wraz z wentylatorem należy regularnie czyścić.

Wentylatory Oddymiające

Wentylatory tego typu, zarówno kanałowe, promieniowe jak i dachowe stosuje się w instalacjach wentylacyjnych przeciwpożarowych, gdzie wymagane jest natychmiastowe przewietrzenie zadymionego pomieszczenia.

Wentylatory Domowe

Wentylatory domowe poprzez wspomaganie wentylacji grawitacyjnej, usuwają zużyte powietrze a wraz z nim nadmiar wilgoci oraz zanieczyszczenia wpływające niekorzystnie na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Dostarczają użytkownikowi komfortu i podnoszą standard życia.

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Skontaktuj się z nami aby otrzymać indywidualną wycenę.

Formularz kontaktowy

2 + 8 =