kontakt

Wentylacja mieszkaniowa

Iguana » Oferta Wentylacja » Wentylacja mieszkaniowa

Proponowane przez naszą firmę rozwiązania, przeznaczone są w szczególności do budownictwa wielorodzinnego.

System wentylacji jednorurowej LIMODOR oparty na wielu wentylatorach
Wentylatory typu LF/M znajdują zastosowanie w instalacjach jednorurowych w obiektach mieszkalnych wielokondygnacyjnych z wentylacją mechaniczną.
Stosowane są jako wyciąg powietrza z łazienek, toalet, kuchni, oraz innych pomieszczeń jak np. spiżarnie, garderoby, itp. Szeroka gama dostępnych typów i wersji wykonania pozwala na wybór odpowiedniego trybu pracy z możliwością sterowania indywidualnego poszczególnych urządzeń lub za pomocą centralnego układu sterującego dla całego budynku.

Stałociśnieniowy system wentylacji mechanicznej SENSOVENT
Głównym elementem układu jest centralny wentylator wyciągowy, obsługujący, w zależności od architektury oraz warunków montażowych, jeden lub kilka zbiorczych pionów wentylacyjnych. Wywiew powietrza z pomieszczeń „mokrych” realizowany jest poprzez kratki wentylacyjne stałoprzepływowe lub higrosterowane. Nawiew kompensacyjny następuje poprzez nawiewniki okienne lub ścienne. To, co odróżnia systemy stałociśnieniowe od standardowych instalacji wentylacji mechanicznej wywiewnej, to praca z zachowaniem stałego podciśnienia w zbiorczym kanale wentylacyjnym.

W

System wentylacji higrosterowanej – oparty na nasadach wentylacyjnych VBP
System opierający się na współpracujących ze sobą elementach higrosterowanych AERECO, uzupełnionych o niskociśnieniową nasadę wyciągową, jest doskonałym rozwiązaniem w szczególności dla budownictwa mieszkaniowego. Zastosowanie tego systemu pozwala uzyskać automatycznie regulowaną wentylację dostosowaną do aktualnie panujących w pomieszczeniu warunków, co ma istotny wpływ na komfort użytkowników. System łączy zalety wentylacji grawitacyjnej, takie jak komfort akustyczny oraz ekonomiczna praca z zaletami wentylacji mechanicznej.

Wywiew powietrza odbywa się poprzez wyciągowe kratki higrosterowane BXL, GHL umieszczone w kuchni, łazience, wc i innych pomieszczeniach pomocniczych (np. garderoba). Zmienne otwarcie kratek wyciągowych jest realizowane w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Skontaktuj się z nami aby otrzymać indywidualną wycenę.

Formularz kontaktowy

3 + 15 =