kontakt

Rekuperacja

Iguana » Rekuperacja

Nowoczesna wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja to wymiana zużytego i zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniach na świeże powietrze zewnętrze. Wentylacja zaawansowana, nowoczesna i energooszczędna.

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Rolą tej wentylacji mechanicznej jest dostarczanie optymalnej ilości świeżego powietrza do budynku i usuwanie z niego powietrza zanieczyszczonego.

Oferowane rozwiązania charakteryzują się niskim zużyciem energii i są bardzo ekologiczne. Zapewniają doskonały komfort termiczny osobom przebywającym w pomieszczeniach niezależnie od pory roku i temperatury panującej na zewnątrz. Są polecane do domów, biur oraz obiektów użyteczności publicznej.

 

Rekuperacja a wentylacja grawitacyjna

 

W odróżnieniu od wentylacji grawitacyjnej wentylacja mechaniczna charakteryzuje się możliwością regulacji ilości powietrza dostarczanego do budynku niezależnie od warunków atmosferycznych, a wpływ na jej intensywność ma użytkownik systemu. Zaletą systemu wentylacji mechanicznej jest możliwość zastosowania odzysku ciepła, co pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania i zdecydowanie poprawić jakość powietrza i komfort życia.

Dużą korzyścią jest również wysoka oszczędność energii i obecność specjalnie zaprojektowanych systemów filtracji. W efekcie zyskujemy ekologiczne rozwiązanie, które jest przyjazne dla osób z alergiami górnych dróg oddechowych.

R
rekuperacja nowy sącz
rekuperacja nowy sącz

Oszczędna i wydajna rekuperacja

 

Rekuperacja daje oszczędności na ogrzewaniu domu, zwiększa komfort mieszkania i dba o Twoje zdrowie. W sumie już te trzy elementy są wystarczającym powodem, dla którego rekuperacja jest obowiązkowym elementem w nowoczesnym budownictwie, ale są jeszcze dodatkowe korzyści:

  • oszczędność energii,
  • filtrowanie powietrza z pyłków – bardzo ważne dla alergików,
  • brak zanieczyszczeń z zewnątrz – dym z kominów, samochodów itp.,
  • wentylacja na żądanie – szybkie przewietrzanie pomieszczeń,
  • szybkie usuwanie wilgoci – suche okna (zwłaszcza w kuchni i łazienkach), suche lustra (łazienki),
  • czyste powietrze – brak roztoczy, wirusów, bakterii,
  • brak owadów wiosną i latem – nie ma konieczności otwierania okien,
  • rekuperacja może być podłączona pod instalacje inteligentnego budynku,
  • rekuperacja zwiększa wartość i standard budynków i mieszkań.

Zapewniamy specjalistyczne i rzetelne wsparcie już na etapie wyboru elementów systemu. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, co jest gwarancją doskonałej jakości pracy finalnej instalacji.

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Skontaktuj się z nami aby otrzymać indywidualną wycenę.

Potrzebujesz porady,
wentylacyjno-klimatyzacyjnej?

Skontaktuj się z nami aby poznać najlepsze rozwiązania.