kontakt

Ogrzewanie Nadmuchowe

Iguana » Ogrzewanie Nadmuchowe

Instalacja ogrzewania nadmuchowego

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu ogrzewania nadmuchowego można zmniejszyć koszty ogrzewania domu nawet o 30%. Ogrzanie pomieszczenia zajmuje kilkanaście minut, a nie kilka godzin, jak w przypadku tradycyjnych grzejników. Jednocześnie rozwiązania te charakteryzują się niskim zużyciem prądu w stosunku do swojej wydajności. Są odporne na intensywną eksploatację i mogą być stosowane jako urządzenia grzewcze do pracy ciągłej.

 

Niezawodne grzejniki z nadmuchem

 

Nadmuchowe systemy chłodząco-grzejące stawiają czoła dzisiejszym wyzwaniom związanym z nowoczesnym energooszczędnym budownictwem. Ponadto w ramach jednego systemu można zapewnić nie tylko skuteczne ogrzewanie domu, ale również wentylację z filtracją i nawilżaniem powietrza przez cały rok oraz klimatyzację. Tak przygotowane powietrze wdmuchiwane jest systemem kanałów do pomieszczenia. Nie jest ono przesuszone i cechuje się odpowiednią wilgotnością, gwarantującą komfort osób przebywających w otoczeniu grzejnika z nadmuchem.

O
Ogrzewanie nadmuchowe
Ogrzewanie nadmuchowe

Wydajne i trwałe ogrzewanie nadmuchowe

 

Instalacja ogrzewania nadmuchowego wiąże się z mniejszym zużyciem energii, niską awaryjnością systemu grzewczego oraz komfortem użytkowym, nieosiągalnym przez tradycyjne systemy grzewcze. Jest również bardzo cicha i może być eksploatowana również w godzinach nocnych. Jakie są jej zalety?

  • Komfort i funkcjonalność. System ten łączy w sobie funkcje ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, nawilżania oraz oczyszczania powietrza.
  • Poprawia jakość powietrza poprzez usuwanie wszelkich zanieczyszczeń jak kurz, pyłki roślin, a nawet roztocza.
  • Możliwość współpracy systemu nadmuchowego z kominkiem grzewczym. Ogrzewanie to można w późniejszym terminie rozbudować o funkcję klimatyzacji, nawilżania oraz filtry elektrostatyczne.
  • Estetyka oraz większa funkcjonalność pomieszczeń wynikająca z braku grzejników.
  • Cyrkulacja powietrza – zapewniająca ciągłe osuszanie budynku, przeciwdziała powstawaniu pleśni i grzybów na ścianach.
  • Ponadto zapewnia równomierny rozkład temperatury w całym budynku, przez co można utrzymywać niższą średnią temperaturę pomieszczeń.
  • System nadmuchowy gwarantuje duże oszczędności w eksploatacji. Bezpośrednio ogrzewamy powietrze. Pomijamy czynniki pośredniczące takie jak woda, grzejniki.
  • System nadmuchowy nie jest narażony na zamarzanie, odkładanie kamienia, przecieki czy też korozję.
  • Automatyczna praca.

Wykorzystanie ogrzewania nadmuchowego

Wybór ogrzewania nadmuchowego niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Zdecydowanie podnosi komfort termiczny, który jest bezpośrednio odczuwany przez osoby przebywające w pomieszczeniach. Technologia może być stosowana zarówno w domach jednorodzinnych, jak i biurach czy obiektach użyteczności publicznej. Zapewnia doskonałą wydajność i cechuje się wieloletnią niezawodnością.

Bezpośredni nadmuch ciepłego powietrza umożliwia szybkie i równomierne nagrzewanie pomieszczeń. Dodatkowo, ciągła cyrkulacja powietrza poprzez piec wraz z armaturą – filtry, nawilżacz, chłodnica, dają możliwość kontrolowania jego jakości.

O
Ogrzewanie nadmuchowe

Potrzebujesz porady,
wentylacyjno-klimatyzacyjnej?

Skontaktuj się z nami aby poznać najlepsze rozwiązania.

Zainteresowały Cię nasze produkty?

Skontaktuj się z nami aby otrzymać indywidualną wycenę.