Komory chłodnicze

Komory Chłodnicze

 
 
Pomieszczenie zamknięte służące do magazynowania towarów spożywczych w obniżonej temperaturze. W zależności od zakresu temperatur budujemy komory chłodnicze i mroźnicze, które pozwalają na zachowanie świeżości produktu , smaku, walory odżywcze przez dłuższy okres czasu.
 
 

Komory są budowane indywidualnie na zamówienie Klientów, zajmujemy się doborem, projektowaniem oraz montażem. Profesjonalna kadra monterów i chłodników zrealizowała setki projektów, z racji naszego doświadczenia wybieramy najlepsze rozwiązania technologiczne, umożliwiające obniżenie kosztów zużycia energii i eksploatacji Wykonujemy komory na bazie płyt warstwowych, wypełnionych rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym. Poliuretan jest lepszym izolatorem i jego grubość w przypadku komory chłodniczej wynosi 6 cm, w mroźniczej 10 cm. Jeśli chodzi o wypełnienie styropianowe grubość panela w komorze chłodniczej wynosi 10 cm , a w mroźniczej 15 cm. Wykorzystywane do budowy panele posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Budownictwa oraz atesty p/pożarowe.

Montowane agregaty wyposażone są w solidną sprężarkę, metalową i wyciszoną obudowę, regulator prędkości obrotowej wentylatora skraplacza, presostat HP/LP, odwadniacz, wziernik, zawory odcinające, kompletny osprzęt i okablowanie elektryczne (w tym sterownik agregatu). Standardowo komory wyposażone są w drzwi z zamkiem bezpiecznym tzw. z możliwością otworzenia od wewnątrz. Komory zwykle wykonane są z podłogą, gdzie panele podłogowe pokryte są dodatkowo blachą aluminiową antypoślizgową lub bez podłogi w zależności od oczekiwań klienta.

 

Oferowane komory zbudowane są z następujących elementów:


Płyty warstwowej z rdzeniem poliuretanowym lub styropianowym

Obróbkek blacharskich i wykończeniowych

Drzwi chłodniczych lub mroźniczych (prawe, lewe, przesuwne)

Chłodnicy

Agregatu

Odpływu skroplin

Oświetlenia

Sterownika temperatury: posiadamy sterowniki z zewnętrznym monitoringiem

 

 

Nasze marki

Produkty tylko najwyższej jakości! Wyselekcjonowane marki i producenci.